O nas

Fundacja Start Tango to organizacja non profit, która we współpracy ze specjalistami m.in. prawa, bezpieczeństwa, psychologii w aktywny sposób przeciwdziała przemocy w środowisku pracy, zwłaszcza wobec Kobiet, dostarczając wiedzę oraz konkretne narzędzia, dzięki którym osoby poszkodowane mogą odzyskać sprawczość.

W trosce o godność człowieka

Tworzymy wartościowe treści, pokazując, jak w oparciu o polskie prawo i polskie realia, w bezpieczny dla nas sposób możemy przeciwstawić się agresji ze strony pracowników i współpracowników. Publikacje piszemy z punktu widzenia osób poszkodowanych, bez ściemy i medialnych papek, uwrażliwiając na nieuczciwe techniki manipulacyjne, stosowane przez sprawców. W nasze działania włączamy m.in. przedstawicieli urzędów, instytucji, radnych oraz przedsiębiorców łącząc pokolenia i oddając głos także seniorom oraz młodym, od których niewątpliwie zależy nasza przyszłość. Rozmawiamy, szukamy rozwiązań i dyskutujemy, organizując w Krakowie spotkania poświęcone przeciwdziałaniu przemocy w środowisku pracy.

W chwili obecnej na naszej stronie dostępne są publikacje z zakresu:

PRAWA KARNEGO w aspekcie przemocy w środowisku pracy https://fundacjastarttango.pl/prawo-karne-prawne-aspekty-przemocy-w-srodowisku-pracy/

PRAWA PRACY w aspekcie przemocy w środowisku pracy https://fundacjastarttango.pl/kompendium-wiedzy-na-temat-przemocy-w-srodowisku-pracy-prawo-pracy/

a także

RAPORT dot. przemocy wobec kobiet w środowisku pracy https://fundacjastarttango.pl/raport-dot-przemocy-wobec-kobiet-w-srodowisku-pracy/

Zapraszamy także do lektury naszych wywiadów wprowadzających w temat przemocy w środowisku pracy:

Pozostałe w przygotowaniu.

Posiadamy krakowskie korzenie i jesteśmy z tego dumni. Mamy nadzieję, że Kraków stanie się inkubatorem dobrych praktyk w zakresie przeciwdziałania przemocy w środowisku pracy, a inne rejony Polski pójdą w nasze ślady. Jesteśmy otwarci na współpracę z organizacjami o podobnych celach statutowych, uczelniami oraz społecznie odpowiedzialnymi przedsiębiorcami.

Podoba Ci się to, co robimy?

Weź zrób coś dobrego dla społeczeństwa i wpłać datek na realizację naszych kolejnych projektów! Numer konta znajdziesz poniżej.

W chwili obecnej (sierpień 2023) zbieramy fundusze na opracowanie publikacji z zakresu prawa cywilnego w aspekcie przemocy w środowisku pracy.

Fundacja Start Tango

Adres korespondencyjny: ul. Mały Płaszów 4/39, 30-721 Kraków

NIP 6793236573 KRS 0000965060

Numer rachunku bankowego: MBank 05 1140 2004 0000 3402 8233 0896

Kontakt: fundacja@fundacjastarttango.pl

Ważne! Zawarte na stronie informacje nie stanowią porady prawnej ani żadnej innej. Fundacja nie bierze odpowiedzialności za ich niewłaściwe i bezprawne wykorzystanie oraz skutki tych zachowań. Przytoczone przykłady są zmyślone a ich jakiekolwiek podobieństwo z realnymi sytuacjami jest przypadkowe.

Niniejsza strona powstała w ramach projektu ‘Badanie przemocy wobec Kobiet w środowisku pracy’. Partnerem działań realizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego było Miasto Kraków. Zadanie publiczne współfinansowane było ze środków Miasta Krakowa.