14 marca br. w siedzibie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie krakowskiego, roboczego zespołu ds. przeciwdziałania przemocy w środowisku pracy, którego celem jest opracowanie rekomendacji w zakresie udzielania skutecznej pomocy osobom poszkodowanym, możliwych do wdrożenia w wewnętrznych politykach urzędów, instytucji i sektorze prywatnym. 

Spotkanie rozpoczął wykład mec. Małgorzaty Dziewońskiej, która podzieliła się z nami wiedzą w kwestii przesłuchań świadków mobbingu i innych form przemocy w środowisku pracy oraz poddała pod dyskusję problem związany z brakiem wystarczającej ochrony funkcjonariuszy publicznych w ww. zakresie. 

Po wykładzie odbyła się dyskusja poświęcona konfliktom w miejscu pracy. Analiza możliwych przyczyn sporów pomiędzy pracownikami i sposobów ich rozwiązywania z udziałem przełożonych przyniosła propozycje zapisów dot. prewencji przemocy, które mogą być wdrożone w ramach prewencji w wewnętrznych politykach antymobbingowych. Szczegóły zostaną zaprezentowane w ogólnodostępnej publikacji internetowej, która ukaże się w 2025 roku. 

Projekt ‘Rekomendacje w zakresie udzielania skutecznej pomocy osobom poszkodowanym przemocą w środowisku pracy’, realizowany w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego otrzymał honorowe patronaty Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara oraz Prezydenta Miasta Krakowa Aleksandra Miszalskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie. 

#projekt #mobbing #kraków #otwartykraków #małopolskie

#działamyniegadamy