Krakowska Fundacja Start Tango stworzy ogólnodostępne miejsce w sieci dedykowane poszkodowanym przemocą w środowisku pracy i nieuczciwej konkurencji: pracownikom, pracodawcom oraz przedsiębiorcom. Planowane publikacje powstaną wspólnie z ekspertami z zakresu prawa, psychologii, bezpieczeństwa, cyberbezpieczeństwa i wizerunku. Realizacja pierwszych projektów rozpocznie się 10 marca br., szczegóły wkrótce!

Dzięki naszym działaniom poszkodowani będą mogli odzyskać sprawczość i samodzielnie wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie drogę wyjścia z kryzysowych sytuacji – mówi Iwona Siekierska, prezeska fundacji. –  Projekty będą dedykowane wszystkim, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet oraz osób zajmującym kierownicze stanowiska, dla których głośne mówienie o przemocy jest zawodowym i towarzyskim samobójstwem.

– Przemoc w środowisku pracy przybiera coraz dramatyczniejszy przebieg i najwyższy czas wprowadzić edukację w tym zakresie. Co na temat przemocy mówią prawo pracy, prawo karne, prawo cywilne i prawa człowieka? Kiedy warto zgłaszać przemoc w oficjalny sposób, a kiedy warto odpuścić temat? Co zrobić, kiedy ktoś szantażuje nas lub świadków? Jak zbierać dowody w sprawie? Jak mądrze korzystać z organizacji pomocowych? Co zrobić, kiedy ktoś zastrasza nas lub naszą rodzinę? O tym wszystkim będziemy pisać w ramach naszych działań.

Mamy krakowskie korzenie, z czego jesteśmy dumni. Dotychczasowe działania prowadziliśmy lokalnie, z sukcesami, na co wpływ miała otwartość Miasta Kraków. Zależy nam na tym, aby zaangażować w nasze działania zarówno Mieszkańców jak i społecznie odpowiedzialnych przedsiębiorców, pracodawców oraz instytucje zwłaszcza w zakresie udziału w planowanych dyskusjach oraz wywiadach na ww temat.  Jesteśmy także otwarci na współpracę z innymi miastami Polski.

Chętnych zapraszamy do wsparcia finansowego i wpłat darowizn na nasze projekty tak, abyśmy mogli działać dalej.