Szanowni Państwo, mamy to! Kompendium Wiedzy na temat przemocy w środowisku pracy jest już gotowe! W środku znajdziecie prawne aspekty prawa pracy oraz check-listy dla pracowników i pracodawców które, mamy nadzieję pomogą pracownikom odzyskać sprawczość, a pracodawcom zabezpieczyć się przed roszczeniami z tytułu mobbingu i dyskryminacji.
LINK do publikacji znajduje się poniżej. Publikacja jest nieodpłatna, chroniona prawami autorskimi. Rozpowszechnianie niniejszej publikacji oraz wykorzystanie treści w ramach prawa cytatu jest możliwe wraz z podaniem źródła: ’Kompendium Wiedzy na temat przemocy w środowisku pracy. Prawo Pracy. Autorzy: Barbara Paw, Iwona Siekierska, Agnieszka Grün-Kierzkowska. Wydawca Fundacja Start Tango, Kraków kwiecień 2023′. Check-listy zostały skonsultowane pod kątem psychologicznym przez Daniela Mroza (Fundacja na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy Feniks).
Publikacja powstała w ramach pilotażowego projektu ‘Kompendium Wiedzy na temat przemocy w środowisku pracy. Prawo Pracy’. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa. Partnerem jest Miasto Kraków. Projekt realizowany jest w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego.
W ramach ww projektu, 18 kwietnia br. w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 w Krakowie odbyła się dyskusja poświęcona przeciwdziałaniu przemocy w środowisku pracy, w której udział wzięli Mieszkańcy Krakowa, przedstawiciele urzędów, instytucji, spółek oraz Rad Dzielnic Krakowa w tym Nina Gabryś, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej, która opowiedziała o tym, w jaki sposób UMK przeciwdziała mobbingowi i dyskryminacji.